Balustrada balkonowa – koszt i wykonanie - Nierdzewny Balkon

Kończysz remont elewacji budynku i szukasz idealnej balustrady balkonowej, która dopełni aranżację? Chcesz kupić nie tylko coś modnego, ale także bezpiecznego, wytrzymałego i taniego? A może interesuje Cię balustrada balkonowa do samodzielnego montażu? Szeroki wybór barierek znajdziesz w naszym sklepie. Poznaj ceny i podejmij świadomą decyzję o zakupie już dziś!

Balustrada metalowa balkonowa – ile to kosztuje?

Zakup balustrady balkonowej warto dokładnie przemyśleć, ponieważ to spory wydatek. Aby dokładnie wycenić wykonanie barierki, zacznij od odpowiedzenia sobie na kilka pytań, np.:

  • jaki profil na balustradę – w naszym sklepie znajdziesz barierki, w których poręcze i słupki są wykonane z profili kwadratowych w rozmiarach 40×40. Są one tak wytrzymałe, że zniosą duże obciążenie. Dzięki temu zapewniają bezpieczeństwo wszystkim, którzy przebywają na balkonie. Warto jednak zwrócić uwagę także na najtańsze balustrady balkonowe. One mają okrągłe słupki i barierkę o średnicy 42 cm. Są równie wytrzymałe i dobrze sprawdzają się w codziennym użytku;
  • jakie ma być wykończenie – oferujemy barierki satynowe i polerowane. Te pierwsze nie odbijają światła zbyt dobrze i nie widać na nich odcisków palców. Dobrze się sprawdzą, jeśli masz np. małe dzieci. Z kolei polerowane balustrady z daleka rzucają się w oczy. Wyglądają bardzo elegancko. Doskonale będą wyglądać w nowoczesnych nieruchomościach;
  • jaka ma być wysokość balustrady – standardowe barierki mają 1 m. Tyle wystarczy, aby osoba o standardowym wzroście (ok. 170 cm) mogła się wygodnie oprzeć bez ryzyka, że wypadnie. Jeśli jednak jesteś szczególnie wysoki, rozważ zakup balustrady o wysokości 1,1 m. Dzięki temu zapewnisz sobie większe bezpieczeństwo podczas pobytu na zewnątrz;
  • czy balustrada ma być w całości wykonana ze stali nierdzewnej, czy też w połączeniu ze szklanymi elementami – metalowe barierki są tańsze, dlatego więcej osób je wybiera. Ich zaletą jest to, że łatwo się je czyści i mają dość uniwersalny design. Sprawdzą się w każdym budynku, czyli w domu jednorodzinnym i wielorodzinnym, a nawet w obiekcie publicznym. Z kolei balustrady szklane są bardzo nowoczesne i minimalistyczne. Zupełnie nie rzucają się w oczy, więc możesz mieć wrażenie niczym nieograniczonej przestrzeni.

Zainteresuje Cię również: Jakie balustrady na balkon wybrać?

Pamiętaj, że kluczowym aspektem podczas wyceny barierki są jej wymiary. Dlatego przed przystąpieniem do obliczeń dokładnie zmierz swój balkon. Nawet drobna pomyłka może Cię sporo kosztować!

Jeśli interesują Cię tanie balustrady balkonowe, jesteś w dobrym miejscu. Wypełnij formularz na naszej stronie, a skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy szczegółową ofertę. Zapraszamy.