Dlaczego nie warto oszczędzać na balustradzie balkonowej? - Nierdzewny Balkon

Balustrada balkonowa jest elementem, którego głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa. Czy jest możliwe, żeby minimalnym kosztem uzyskać wysoki poziom bezpieczeństwa i trwałość konstrukcji? Czy stosowanie tańszych materiałów wpływa na jakość balustrady na balkon i jej funkcjonalność? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym kolejnym blogu.

Balustrada jako inwestycja na lata

Z założenia balustrada powinna służyć przez długi okres, nie wymagając przy tym zbyt dużej inwestycji w konserwację. Z tego względu często wykonuje się ją ze stali nierdzewnej, która jest materiałem wyjątkowo odpornym. Balustrada jako inwestycja na lata kojarzy się z czymś kosztownym. Istotnie stal nierdzewna, główny materiał do produkcji tego typu konstrukcji jest droższa od stali tradycyjnej. Wynika to z faktu większej wytrzymałości i odporności tego materiału. Oczywiście możliwe jest wykonanie balustrady z tańszych materiałów przykładowo ze stali nierdzewnej AISI 403, ale odbije się to na ogólnej wytrzymałości całej konstrukcji. Ponadto ten gatunek stali nierdzewnej jest dużo wrażliwszy na działanie czynników takich jak wilgoć. W  jego składzie nie ma chromu i niklu, dlatego nie wykazuje on właściwości antykorozyjnych. Możemy także postawić na stal zwykłą, która jest jeszcze tańsza niż AISI 403. Z tego powodu wykonane z niej elementy szybko stracą swój wygląd i funkcjonalność. Jeśli chcemy, aby balustrada służyła nam przez wiele lat, należy do jej wykonania użyć materiałów najwyższej jakości, a te mają swoją cenę.

Koszt nowoczesnej balustrady

Koszt nowoczesnej balustrady zależy od kilku czynników. Najważniejsze z nich to długość balustrady oraz materiał, z którego będzie ona wykonana. Im większa, dłuższa ma być, tym będzie droższa. Te o wymiarach od 2,5 metra mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Materiał też wpływa na ich cenę. Jeśli zdecydujemy się na stal nierdzewną to w zależności, czy oczekiwać będziemy powierzchni polerowanej czy satynowej cena będzie ulegać zmianie. Ponadto koszty mogą być także uzależnione od tego, czy balustrada ma być wykonana w całości ze stali, czy np. stali i drewna.

Gdzie kupić balustradę nierdzewną?

Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w sprzedaży i dystrybucji produktów ze stali nierdzewnej. Mamy więc gdzie kupić balustradę nierdzewną. Trzeba jednak poświęcić trochę czasu na dokonanie odpowiedniego wyboru. Asortyment oferowany przez poszczególne firmy może się od siebie różnić. Przy zakupie należy także zwrócić uwagę na możliwość skorzystania z porad pracowników firmy, którzy z racji znajomości całego asortymentu wiedzą jakie rozwiązanie będzie optymalne cenowo i jakościowo. Dzięki czemu będziemy mogli dobrać takie elementy balustrady, które będą i funkcjonalne i niedrogie i estetyczne.

Chcąc założyć balustradę balkonową nie należy na niej oszczędzać, gdyż może przynieść to bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Zastosowanie niskiej jakości materiałów odbije się nie tylko na wyglądzie, ale co gorsze na poziomie bezpieczeństwa, jaki zapewnia balustrada. Jeśli chcemy, aby prawidłowo spełniała swoje zadania, powinniśmy postawić na wysokogatunkową stal. Reasumując oszczędzanie na balustradzie nie jest dobrym pomysłem. Jest to taka konstrukcja, która, aby spełniała swoje zadanie prawidłowo musi być wykonana jak najlepiej, a to wiąże się z poniesieniem kosztów.