Oszklenie bezramowe. Co to jest i gdzie można je zastosować? - Nierdzewny Balkon

Szkło bezramowe zalicza się do tzw. szkła zimnego. Z technicznego punktu widzenia szkło takie jest montowane bez użycia widocznych ram okiennych. Pokrywając całą powierzchnię sprawia wrażenia jednolitej tafli szkła.

Zalety szkła bezramowego

Najważniejszą zaletą szkła bezramowego jest wspaniały widok z okien, którego nie ogranicza rama konstrukcji. Okna panoramiczne dają możliwość bez przeszkód obserwować krajobraz. Same w sobie stanowią atrakcyjne wizualnie rozwiązanie architektoniczne. Dodatkowo zapewniają ono wrażenie lekkości na oszklonych w ten sposób np. tarasach. Umożliwiają też dostęp do wnętrza dużej ilości światła słonecznego. Konstrukcja tego typu pasuje do każdego rodzaju balkonu i tarasu, niezależnie od materiałów z jakich są wykonane. Ponadto sposób montażu jest bezpieczny i nie doprowadzi do uszkodzenia fasady budynku. Dzięki temu, że okna rozchodzą się na boki, można z łatwością przewietrzyć całe pomieszczenie. Ich bezpieczeństwo gwarantuje odporne na stłuczenie, specjalne szkło o grubości do 8 milimetrów, które. Chroni ono także od hałasu i opadów, a do tego to jest tak stabilne, że może oprzeć się nawet silnemu wiatrowi.

 

Wady szkła bezramowego

Szkło bezramowe oprócz licznych zalet ma także swoje niedostatki, do których można zaliczyć innymi  niską temperaturę w oszklonym pomieszczeniu. Jeśli miejsce naszego zamieszkania charakteryzuje się chłodnym klimatem, to należy poważnie przemyśleć decyzję o wykorzystaniu tego rodzaju szła. Należy także mieć na uwadzę fakt, że szkło takie izoluje dźwięki około trzy razy słabiej niż okna PCV. Istnieje również możliwość przedostania się do środka wilgoci, co wiązać się będzie z koniecznością częstego mycia okien. Latem i wiosną w związku z pojawieniem się owadów szyby będzie wymagały częstszego mycia. Z kolei w celu zachowania prywatności konieczne będzie zamontowanie rolet lub zasłon. Bez odpowiednich osłon okiennych wszystko co zdarzy się działo na balkonie będzie widoczne z ulicy.

Szkło bezramowe na balkonie

Oszklony balkon jest świetnym rozwiązaniem architektonicznym. Szczególnie w przypadku małych pomieszczeń, szkło bezramowe na balkonie optycznie powiększy przestrzeń. Należy także wiedzieć, że istnieje wiele rodzajów systemów oszklenia balkonów. Do jednego z najbardziej rozpowszechnionych możemy zaliczyć system fiński. Podstawowym założenie tego rodzaju rozwiązania jest stworzenie estetycznego wyglądu. Na prośbę klienta i w miarę konieczności szkło może zostać pokryte warstwą proszku przeciwsłonecznego. Istnieje także możliwość jego pokolorowania. Właściwie zamontowana konstrukcja będzie sprawiać wrażenie jednorodnej, szklanej ściany.

Bezramowe szkło na tarasie

Bezramowe szkło na tarasie zyskało dużą popularność nie tylko ze względu na tego rodzaju witryfikację budynków, ale też dzięki temu, że daje ono możliwość delektowania się bez przeszkód pejzażem, jaki mamy za oknem. Na tarasach zabudowanych szkłem bezramowym zawsze można być w bliskim kontakcie z otaczającym nas światem. Jednocześnie nie trzeba przejmować się warunkami atmosferycznymi, ponieważ szkło stanowi doskonałą ochronę przed opadami.

Przed zastosowaniem szkła bezramowego powinniśmy wziąć pod uwagę zarówno plusy jak i minusy wynikające z jego wykorzystania. Należy także pamiętać, że dzięki niemu uzyskamy estetycznie wyglądający balkon, albo taras.