Poręcze schodowe jako element wystroju - czy to możliwe? - Nierdzewny Balkon

Schody są wszechobecne. Codziennie w każdym niemal budynku od domu poprzez szkołę, urząd na klubach i dyskotekach skończywszy poruszamy się po schodach. W związku z tym koniecznym staje się zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie chodzenia po nich. W tym celu stosuje się poręcze schodowe. Poza funkcją ochronną pełnią one także rolę ciekawego elementu dekoracyjnego. Jak połączyć funkcjonalność i estetykę schodów? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu- “Poręcze schodowe jako element wystroju – czy to możliwe?”.

Poręcz schodowa

Na każdych schodach powinna znajdować się poręcz schodowa. Obecnie coraz częściej stosuje się poręcze wykonane ze stali nierdzewnej. Stalowe poręcze mają wiele zalet. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć łatwość w utrzymaniu czystości, trwałość materiału oraz fakt, że idealnie komponują się z każdym możliwym stylem architektonicznym. Stalowe poręcze będą dobrze wyglądać zarówno w biurze, jak i na ganku czy werandzie. Co więcej, metal łatwo poddaje się formowaniu, dzięki czemu bez problemu można dopasować go do naszych oczekiwań.

  

Poręcze ze stali nierdzewnej

Poręcze ze stali nierdzewnej z uwagi na swoją dużą wytrzymałość znalazły szerokie zastosowanie w biurowcach i budynkach firmowych. Poręcze w takich miejscach muszą być szczególnie trwałe, gdyż codziennie korzysta z nich wiele osób. Wykonane z tego rodzaju metalu poręcze bardzo dobrze komponują się z powszechnie używanymi w architekturze materiałami: szkłem, plastikiem i drewnem. Większość producentów wytwarza więcej, niż jeden wzór poręczy. Stal zwykle nie wymaga obróbki w procesie długotrwałej eksploatacji. Poręcze z niej wykonane wyróżniają się wysokiej jakości łączeniami, które stworzono według najnowszych technologii. Najważniejszym czynnikiem, który świadczy o jakości schodów, jest bezpieczeństwo. Przede wszystkim poręcze schodowe muszą być trwałe i zapewniać ochronę swoim użytkownikom, dopiero potem można rozważać ich walory estetyczne, które  niewątpliwie posiadają.

Eleganckie poręcze schodowe

Jeśli zależy nam na tym, aby poręcze schodowe poza zapewnieniem bezpieczeństwa także dobrze się prezentował, należy zainwestować w eleganckie poręcze schodowe. Stal nierdzewna jest bardzo uniwersalnym trwałym materiałem, który ładnie się prezentuje i dobrze wygląda w połączeniu ze wszystkimi materiałami stosowanymi obecnie w architekturze. Dzięki temu poręcze z niej wykonane świetnie wpasują się do każdego stylu wnętrz. Stalowe poręcze gwarantują bezpieczeństwo i niepowtarzalny efekt estetyczny, czyli dwie najbardziej pożądane cechy współczesnych schodów.

W każdym rodzaju budynku, w którym zastosowane zostaną takie poręcze będziemy mogli czuć się komfortowo i pewnie. Ponadto elegancki charakter, jaki nadają budynkom poręcze sprawia, że dana instytucja czy firma jest pozytywnie odbierana przez klientów. Nie ulega, więc wątpliwości, że estetyczne wnętrze jest jednym z elementów budujących wizerunek firmy czy instytucji. Harmonijnie i stylowo zaaranżowane pomieszczenia potrafią zwiększyć wiarygodność marki i podnieść jej pozycję na rynku.

Jak można zauważyć, możliwe jest połączenie walorów estetycznych poręczy ze stali nierdzewnej z najważniejszą ich rolą, którą jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom. Choć mogłoby się wydawać, że poręcze schodowe nie są i nie mogą być elementem wystroju, to dzięki odpowiedniemu dopasowaniu stali nierdzewnej do stylu architektonicznego, one świetnie wyglądają i są zarówno funkcjonalne jak i efektowne.