Własny projekt balkonu - od pomysłu do realizacji - Nierdzewny Balkon

Podczas projektowania własnego domu wiele osób zapomina o tym jak ważną część budynku stanowi balkon, w związku z czym ten element jest nieestetyczny i mało funkcjonalny. To ogromna strata, gdyż odpowiednio zaprojektowany balkon może nie tylko dodać uroku całemu domowi, ale i stać się niesamowitym miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Nie każdy wie, że projekt balkonu można wykonać samodzielnie. Dzięki naszemu blogowi “Własny projekt balkonu – od pomysłu do realizacji” dowiesz się jak zrobić to w łatwy sposób.

Jak wykonać samodzielnie projekt balkonu?

Jak wykonać samodzielnie projekt balkonu za niewielkie pieniądze? Zadanie to może wydawać się niezwykle trudne, a wręcz niewykonalne – nic bardziej mylnego! Jak więc odpowiednio się do tego zabrać? Wiele osób twierdzi, że do tego niezbędny jest specjalistyczny program komputerowy i duże doświadczenie. Na szczęście obecnie wiele firm z branży budowlanej oferuje wykonywanie balkonów i balustrad zgodnie z wytycznymi klienta. Oznacza to, że każdy może wziąć kartkę i ołówek, a potem naszkicować wymarzy balkon wraz z dekoracyjną i bezpieczną balustradą zabezpieczającą. Aby pomóc sobie w tym zadaniu dobrze jest przeanalizować istniejące już projekty, dzięki którym będzie wiadomo na co zwrócić szczególną uwagę.

Obecnie coraz popularniejsze stają się balkony z balustradami ze szkła. Rozwiązanie to jest nie tylko wyjątkowo estetyczne, ale i dekoracyjne, dlatego też stosuje się je zazwyczaj w nowoczesnym budownictwie. Jeśli uważamy, że balkon z balustradą szklaną będzie pasować do charakteru naszego domu, możemy uwzględnić to w projekcie.

taras z kamienia z balustradą

Podczas tworzenia własnego projektu balkonu i balustrady należ wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Po pierwsze precyzyjny pomiar – jest to bardzo ważne, gdy wszystkie elementy konstrukcyjne powinny do siebie idealnie pasować. Po drugie kształt. Zależenie od tego czy balkon będzie posiadał tradycyjną prostą formę, czy też będzie skonstruowany w kształcie litery “L” wymagany będzie odpowiedni dobór balustrady. Jeśli chodzi o najlepszy materiał na barierkę, jest to z pewnością stal nierdzewna – jest odporna na działanie warunków atmosferycznych, a także cechuje się łatwością konserwacji. Obecnie wielu producentów oraz dystrybutorów oferuje balustrady ze stali nierdzewnej, w związku z tym nie musimy martwić się o dostępność tego rodzaju materiału.

Realizacja projektu

Może się zdarzyć, że nasz projekt nie będzie na tyle profesjonalny, aby na jego podstawie firma mogła stworzyć indywidualny balkon z balustradą. Jednakże, z pewnością będzie on bardzo przydatny w ostatecznym wykreowaniu wyglądu całej konstrukcji. Dzięki niemu architekt będzie wiedział czego dokładnie oczekujemy oraz jak według nas powinien wyglądać cały układ. Warto więc dać sobie szansę i spróbować stworzyć balkon swoich marzeń.

Podczas realizacji projektu ważny będzie również dobór odpowiednich elementów balustrady  takich jak mocowania, słupki, czy maskownice. Tutaj dobrze będzie poradzić się doświadczonych fachowców, którzy pomogą wybrać odpowiednie modele. Dzięki temu zyskamy świetną szansę na dopracowanie wszystkich szczegółów naszej inwestycji.

architekt

Podsumowując, wykonanie własnego projektu balkonu obecnie jest prostsze niż kiedykolwiek. Wystarczą chęci i odpowiednia firma, która podejmie się zlecenia. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, aby stworzyć własny projekt od samego początku, możemy posłużyć się już gotowymi wzornikami, oferowanymi przez niektóre firmy. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się z własnego, indywidualnego balkonu, na którym z pewnością spędzimy wiele niesamowitych chwil.